Wyszukiwarka
PL EN DE

WAŻNE DLA ROLNIKÓW

  • Teren działania
    Teren działania

Mapa to teren, na którym działam, proszę nie dziwić się, że nie jestem w stanie przyjechać "teraz zaraz".

Warunkiem odbioru big bagów  mokrych jest ich posortowanie (osobno spakowana folia, osobno big bagi), plus podpisanie oświadczenia o przejęciu mandatów. Odbiorę mokre OSTATNI raz. Poniżej link do zakładki cennik. Mam pociętą lewą rękę (zespół cieśni nadgarstka). Chorobę wywołują zmiany zwyrodnieniowe stawów, a te są spowodowane przez zmiany reumatoidalne stawów. REUMATYZM = wilgoć. Zdrowie jest dla mnie ważniejsze niż big bagi, na brak suchych nie narzekam.

 

Każdorazowo pomoc przy załadunku.

 

Oto informacja opublikowana przez Ministerstwo Środowiska: całość rozporządzenia

Odpady mokre cennik

Podstawowe zasady współpracy:

Nie wspominając o tym co jest napisane powyżej (czyli zakaz przewożenia odpadów mokrych), wymagam dodatkowo dla punktu 1 i 2 (poniżej) podpisania markerem lub sprayem KAŻDEGO worka, w który są spakowane big bagi lub folia po sianokiszonce. Jeśli odbieram 30 sztuk big bagów po nawozie, w które włożone są big bagi lub sianokiszonka, KAŻDY zewnętrzny worek ma być podpisany nazwą miejscowości, z której odpady odbieram. Jeśli okaże się, że w worku oprócz big bagów lub sianokiszonki znajduje się: styropian, bańki po opryskach, bańki po oleju, żarówki, siatka, sznurek, papier, stary kalosz i sam nie wiem co jeszcze, oznacza to tylko tyle, że w danej miejscowości byłem OSTATNI RAZ.  Jeśli nie odpowiada Państwu to co robię zapraszam do kontaktu z najbliższym wysypiskiem lub inną firmą zajmującą się odbiorem tego typu odpadów.

1. Worki po nawozach, które leża "pod chmurką" lub są po prostu mokre* (cennik). Worki powinny być spakowane jeden w drugi (jeśli luzem pomoc przy załadunku). W momencie załadunku i pracy prasy hydraulicznej, przy osobie ładującej cały czas powinien znajdować się pracownik gospodarstwa, nie dalej niż 100m od worków powinien być dostęp do gniazda 380v. Worki powinny leżeć w jednym miejscu, nie zamierzam dłużej zrzucać i wciągać kontenera bo w jednym miejscu jest jedna kupka, 50m dalej druga... Z każdego big baga powinna być wyciągnięta foliowa wkładka. Folia spakowana osobno, big bagi osobno.

2. Folia z sianokiszonki z balotów. Warunki odbioru: folia czysta, wytrzepana z resztek siana i piachu, spakowana w big bagi, załadunek tylko krokodylem, nie mam czasu na ładowanie tego ręcznie (obsługuję 1/8 Polski), wyrywając po kawałku folię, która jest poplątana gorzej niż węzeł gordyjski. W przypadku gdy zauważę chociaż jedną sztukę siatki, butelkę, kapsel, INNĄ FOLIĘ NIŻ FOLIA Z BALOTÓW lub inne śmieci, kończę załadunek i tym samym widzimy się ostatni raz (przed przyjazdem podpisanie umowy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!). Warunkiem odbioru jest podpisanie umowy (niedługo tekst umowy). NIE MAM DŁUŻEJ ZAMIARU WYWOZIĆ NA WYSYPISKO CUDZYCH ŚMIECI. TAK, KAŻDĄ FOLIĘ ZWINIĘTĄ W RULON ROZWIJAMY, ŻEBY WYTRZEPAĆ RESZTKI ZIEMI I SPRAWDZIĆ CZY W ŚRODKU NIE MA SZNURKA BĄDŻ SIATKI - sznurek i siatka to dla mnie śmieci. Nie wspominając o pustych strzykawkach po antybiotykach i innym syfie. Dziękuję za ostatnią "folię" z miejscowości Radosław, w której było kilkadziesiąt ubrudzonych błotem siatek, które wywiozę za własne pieniądze na wysypisko śmieci. Byłem u Państwa ostatni raz. Folia, której nie odbieram.

3. Co do folii pryzmowych: ZERO ZIEMI, ZERO BŁOTA, ZERO KUKURYDZY I INNYCH NASION, ZERO PLASTIKOWYCH WZMOCNIEŃ. Folia ma być tak czysta, jak nowa z rolki, w przeciwnym razie wysypisko śmieci.

Folia powinna być zwinięta w rulony i związana sznurkiem bądź drugim kawałkiem folii, maksymalna płachta to 10m2. Zdjęcia folii, której nie odbieram.

4. Jeśli warunki nie odpowiadają zapraszam do kontaktu z REMONDIS,  tel. 801 561 461 lub inną firmą.

 

NIE, NIE MAM ŻADNYCH DOFINANSOWAŃ Z UNII, ANI PREFERENCYJNYCH KREDYTÓW.